Cygal.net.pl

Systemy, Sieci i takie tam :)

Jak naprawić Disk Signature Collision w Windows 7
Ostatnio gdy podpiąłem pod  mojego desktopa dwa stare „nowe” dyski , które wcześniej pracowały w raid 1. Windows 7 zgłosił problem a mianowicie. Komunikat  brzmiacy tak “The disk is offline because it has a signature collision with another disk that is online

Rozwiązanie problemu jest bardzo proste.

Na początek uruchamiamy menadżera dysków. W tym celu klikamy na start następnie w pasku wyszukaj lub w uruchom wpisujemy diskmgmt.msc i sprawdzamy czy tylko jeden dysk jest w statusie offline. 

diskmgmt.msc

Następnie uruchamiamy cmd i wpisujemy diskpart. Powinniśmy zobaczyć okienko jak to piniżej:

CMD_DISKPART

Żeby wyświetlić listę dysków wpisujemy w konsoli list disk. Sprawdzamy który dysk jest offline. W moim przypadku jest do dysk 2 zatem wybieramy problematyczny dysk wpisując komendę select disk 2. Następnie wyświetlamy jego ID komędą uniqueid disk.

Teraz wystarczy zmienić problematyczny ID dysku najlepiej zmniejszając wpis o jeden z 00024A91 na 00024A90. Tak any stał się unikalny w skali wszystkich posiadanych dysków. Ostatnim krokiem jest ponowne włączenie dysku w status online. Robimy to za pomocą diskmgmt.msc, klikamy na dysk prawym klawisze myszy i wybieramy opcje online.

Teraz już mamy wszystkie dyski sprawnie działające w naszym systemie 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.